Skuteczna hydroizolacja na tarasie

 

Niektóre osoby nie są sobie w stanie wyobrazić swojego domu bez posiadania dobudowanego do niego tarasu. Konstrukcja te są niezwykle praktyczne bowiem możemy na tarasie wykonywać wiele różnych czynności oraz efektywnie odpoczywać. Koniecznie jednak musimy zwracać uwagę na to aby odpowiednio taras zabezpieczyć przed dostawaniem się do niego wilgoci.

Efektywne uszczelnianie tarasu

izolacje uszczelnienia tarasuNa dzień dzisiejszy tarasy są konstrukcjami, które są przez Polaków bardzo cenione. Niemal każdy kto decyduje się na wybudowanie domu jednorodzinnego wybiera taki projekt by możliwe było dobudowanie tarasu. Bardzo istotną kwestią jest jednak skuteczne izolowanie tarasu aby nie dostała się do niego woda opadowa. Jeśli chodzi o kwestie jaką są dobra izolacja uszczelnienia tarasu to na chwilę obecną zdecydowanie najczęściej stosuje się specjalne folie. Obecnie wyróżnić możemy dwa najczęściej stosowane rodzaje folii. Pierwszy z nich to folie płaskie, które są odpowiednio grube aby nie przepuszczać wilgoci i nie ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Drugim rodzajem są folie wytłaczane które stosuje się metodą zwaną potocznie ” na zakładkę”. W niektórych przypadkach konieczne jest stosowanie więcej niż jednej warstwy folii. Oprócz folii obecnie dość często stosowaną metodą jest również nakładanie powłoki z włókniny polipropylenowej oraz stosowanie papy podkładowej. W ich przypadku zawsze układa się dwie warstwy które oddziela się odpowiednią podsypką z drobnego piasku.

Ogólnie rzecz biorąc hydroizolacja na tarasie to jest kwestią której nie możemy pominąć jeśli zależy nam na tym aby nasz taras przez długie lata zachował dobrą kondycję. Pod wpływem wilgoci tarasy mogą bardzo łatwo się uszkodzić bowiem wilgoć powoduje osłabienie materiału z jakiego nasze tarasy są skonstruowane. Warto jednak wybierać tylko sprawdzone i polecane materiały.

 

Scroll to Top