Skuteczność laserowej depilacji

Mam jasną karnację, ale ciemne włosy i oczy. Mój narzeczony mówi, że wyglądam jak królewna Śnieżka. Ona jednak na pewno nie miała takich problemów jak ja. Nie tylko na głowie miałam ciemne włosy. Miałam je również na nogach. Bardzo często musiałam się golić, bo włoski były od razu widoczne. Oznaczało to niemal codzienne spotkania z maszynką do golenia i kremem do depilacji. Moja skóra na tym nie korzystała. Po długim zastanawianiu się w końcu zdecydowałam, że muszę zastosować jakieś bardziej trwałe rozwiązanie.

Włosy wydepilowane laserowo nie odrastają

laserowa depilacjaPostanowiłam udać się po poradę do gabinetu kosmetycznego. Tam bardzo uprzejma pani poinformowała mnie, że najlepszym zabiegiem dla mnie będzie laserowa depilacja. Polega ona na miejscowym uszkodzeniu materii o ciemniejszej barwie – melaniny w obszarze, który jest odpowiedzialny za wzrost włosa, czyli w mieszku włosowym nie ogrzewając przy tym reszty skóry.  Dochodzi wtedy do uszkodzenia komórek, które powodują cykliczny wzrost włosa. Włosy przestają rosnąć. Dla najlepszych efektów trzeba zastosować serię zabiegów. Kosmetyczka powiedziała, że w moim przypadku będzie to pięć zabiegów w odstępach czasowych. Po zabiegu depilacji laserowej nie mogę się opalać przez trzy tygodnie. Powinna też unikać gorących kąpieli i sauny. Niewskazane jest również chodzenie na basen. Nie mogłam również stosować peelingów na część skóry, która ma być poddana depilacji. Chodzi o to, by nie podrażniać niepotrzebnie skóry poddanej zabiegowi. Sam zabieg jest dość kosztowny, ale przynosi niesamowite efekty. Jestem na niego zdecydowana. Wypełniłam przed zabiegiem ankietę dotyczącą stanu zdrowia, przebytych chorób i przyjmowanych leków. Na długo przed zabiegiem musiałam zrezygnować z używania samoopalacza. Przed zabiegiem musiałam także zgolić włosy.

Po serii zabiegów nie mam już problemu z ciemnymi włosami. W ogóle z włosami – po prostu nie rosną. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Ciemne włosy na łydkach bardzo mi przeszkadzały. Już jako nastolatka miałam z ich powodu kompleksy. Bardzo wcześnie zaczęłam golić nogi. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym. Dzięki temu nie wstydzę się znów opalać latem. Zawsze się bałam, że gdzieś będzie widać moje czarne włoski.

Scroll to Top