Szybka instalacja monitoringu

Zakup urządzeń monitoringu wizyjnego nie był być może prosty, aczkolwiek mieliśmy już w tym niejakie rozeznanie, i nie mieliśmy większych problemów z dobraniem sprzętu tak, by działał sprawnie i nie powodował żadnych niezgodności. Jednak montaż monitoringu musiała wykonać firma zewnętrzna, bo nikt z nas nie posiadał odpowiednich kwalifikacji by takowy montaż przeprowadzić. Z tego powodu, zaczęliśmy szukać w okolicy firmy montażowej z odpowiednio dobrą opinią.

Fachowi monterzy systemów monitorowania z Koszalina

montaż monitoringu koszalinSamodzielna instalacja naruszała umowę z naszą firmą ochrony, która również nie posiadała odpowiednich specjalistów, posiadających uprawnienia instalatorskie. Jednak od pracowników naszej agencji ochrony dowiedzieliśmy się o bardzo fachowej i sprawdzonej firmie, z którą niejednokrotnie współpracowali, a której główną usługą był właśnie montaż monitoringu Koszalin był główną siedzibą owej firmy, więc wszelkie terminy na możliwe wykonanie usługi były bardzo krótkie, co zaskoczyło nas niezwykle, gdyż zazwyczaj zdarzało się iż czas oczekiwania wynosił nawet i kilka tygodni. Po opracowaniu planu monitorowania obiektu i rozlokowaniu wszystkich urządzeń okazało się również, iż całość prac może być przeprowadzona bezproblemowo w godzinach otwarcia obiektu, i nie będzie ona w żaden sposób kolidowała z normalnym funkcjonowaniem obiektu. Oczywiście, we wszystkich miejscach zastrzeżonych monterzy musieli pracować pod nadzorem, jednak nie był to dla nich duży problem, więc nie mieli żadnych zastrzeżeń do takiego ograniczenia. Mimo iż nasz obiekt należał do dość starych, to nie była wymagana żadna zmiana infrastruktury elektrycznej, a wszelkie przewody mogły zostać puszczone standardowymi kanałami w taki sposób, by nie trzeba było wiercić dodatkowych otworów w ścianach.

Tylko ze względu na dużą ilość urządzeń prace trwały dwa dni i zgodnie z zapewnieniami, w najmniejszym stopniu nie przeszkadzały naszym pracownikom w normalnym wykonywaniu obowiązków. Sprzęt został zamontowany bardzo solidnie i bezpiecznie, a urządzenia podłączone sprawnie. Monterzy nawet pomogli przy pierwszym starcie rozruchowym systemu monitorowania i jego konfiguracji, po czym mogliśmy uznać wszystkie prace za zakończone, a system za całkowicie sprawny.

Scroll to Top