Wkłady do apteczek

Chyba każdy z nas wie czym jest apteczka i w jakim celu się jej używa. Na rynku znajdziemy wiele modeli apteczek, które są przeznaczone do stosowania w samochodzie, domu, czy zakładzie pracy. W kwestii jej wyposażenia, mamy dowolność. 

Co zawierają wkłady do apteczek? 

wkład do apteczki din 13157Dzieci w szkole podstawowej mają kursy z pierwszej pomocy i uczą się jak właściwie wykorzystać zawartość apteczki. W zakładach pracy pracownicy przechodzą niezbędne szkolenie z zakresu udzielania pomocy, łącznie z wykorzystaniem dostępnych na terenie zakładu apteczek. Wybierając apteczkę, należy się kierować zawartością, gdyż każda może mieć inne wyposażenie. Jeżeli już posiadamy apteczkę i brakuje nam jedynie kilku artykułów do możemy dokupić wkład do apteczki din 13157. Jego zawartość jest zgodna z unijnymi wymogami.  Posiada on zestaw jednorazowych plastrów z opatrunkiem, które można stosować na różne rany. Plastry na szpulce, które  możemy uciąć o dowolnej długości, czy zestaw kompresów zimnych.  Model din 13157 posiada kilka sztuk ustników służących do wykonywania sztucznego oddychania oraz koc termiczny, którym okrywamy ofiary wypadków w celu uniknięcia wychłodzenia. W polskim prawie nie ma obowiązku posiadania konkretnej apteczki, dlatego jej wybór należy do nas i osób decyzyjnych. Im bogatsze będzie jej wyposażenie tym lepiej, bo może się okazać bardziej pomocna w sytuacji nagłego wypadku. Posiada ona także chustę trójkątną, służącą do zabezpieczenia i usztywniania złamanych kończyn górnych, ale mogą też być w innym celu wykorzystane.

Apteczki domowe nieco się różnią od tych, które znajdują się na wyposażeniu zakładu pracy, czy samochodu. Wkłady din pasują do każdej apteczki i można je dowolnie uzupełniać o brakujące produkty, lub takie, które będą nam potrzebne z uwagi na specyfikę miejsca.

Scroll to Top