Docieplenie ścian styropianem

Termomodernizacja obiektów budowlanych stała się coraz bardziej modna. Wynika to przede wszystkim z tego, że Unia Europejska nakłada coraz bardziej restrykcyjne przepisy, które określają warunki, jakie powinny spełniać przegrody budowlane. Kolejne etapy wprowadzania zmian dotyczących przewodności cieplnej przegród budowlanych są dopiero przed nami, jednak bardzo wiele wspólnot mieszkaniowych i deweloperów dba o to, aby ściany były jak najbardziej ciepłe.

Termomodernizacja styropianem w Lublinie

styropian lublinNajwiększą ilość obiektów budowlanych mieszkalnych w Lublinie stanowi stare budownictwo. Wiele budynków to stare, stylowe kamienice, które budowane były już spory czas temu. Podczas renowacji takich obiektów należy zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób docieplamy obiekt. Koncepcje, które wybieramy, wymagają akceptacji ze strony konserwatora zabytków, który działa na terenie miasta. Niejednokrotnie jest tak, że z różnych przyczyn nie możemy pozwolić sobie na docieplenie zewnętrznej fasady budynku. Zwykle wynika to z tego, że kamienice były budowane bardzo blisko siebie, a powierzchnia zabudowy praktycznie pokrywała się z powierzchnią działki. Istnieją jednak technologie, które w doskonały sposób rozwiązują tego typu problemy. Między innymi, jest to docieplanie budynków od wewnątrz. Producenci oferują specjalne rodzaje materiałów termomodernizacyjnych i dociepleniowych, które pomimo bardzo małej grubości mają bardzo wysokie parametry przewodności cieplnej. Styropian Lublin występuje w bardzo wielu odmianach. Jedną z nich jest styrodur, który jest znacznie bardziej ciepłym materiałem. Montując docieplenie od wewnętrznej strony ściany musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że punkt złączenia dwóch materiałów jest narażony na zniszczenie, które będzie następowało poprzez skraplanie się pary wodnej i powstawaniu grzybów i pleśni na zawilgoconej, już niewidocznej dla użytkownika powierzchni.

Eksperci zajmujący się fizyką budowli, wykonują specjalne wykresy przewodności cieplnej przegrody. Takie schematyczne rysunki, wykonane na podstawie bardzo szczegółowych obliczeń, służą do tego, aby określić punkt w całej przegrodzie, w którym temperatura zmienia się z ujemnej na dodatnią. Wszystkie te badania wykonuje się przy założeniu, że amplituda temperatury zewnętrznej i wewnętrznej wynosi 40 stopni Celsjusza.

Scroll to Top