Jak ubierać się podczas karmienia piersią?

Ubieranie się podczas karmienia piersią może okazać się dla młodych mam prawdziwym koszmarem. Oprócz bólu piersi, irytujących miseczek służących do pochłaniania mleka noszą ubrania zbyt ciasne lub zbyt luźne, które nie dają niestety poczucia komfortu. Na szczęście współczesna moda spieszy z pomocą oferując rozwiązania zarówno dla kobiet w ciąży jak i tych mierzących się z naturalnym karmieniem swoich pociech.

Odzież ułatwiająca karmienie piersią

odzież do karmieniaZacznijmy od podstawowego elementu odzieży, czyli od bielizny. Biustonosz do karmienia jest idealnym rozwiązaniem po pierwsze dlatego, że obejmuje całą pierś, co zapewnia wygodę noszenia, ale także dlatego, że posiada specjalny otwór do karmienia. Idąc dalej, wybór bluzki też powinien zostać podyktowany wygodą młodej mamy. Najlepiej gdyby miała regulowane ramiączka oraz luźne skrzyżowanie na wysokości biustu, co pozwoli na swobodne uwolnienie piersi do karmienia. Co jeśli temperatura w domu lub w innym miejscu, gdzie akurat maluszek zgłodnieje jest zbyt niska, aby rozbierać się do krótkiego rękawa? Z pomocą przychodzą bluzy do karmienia także z odpowiednim otworem, który pozwala na zaspokojenie podstawowej potrzeby dziecka bez ściągania z siebie kilku warstw odzieży. Generalnie odzież do karmienia powinna cechować się właśnie specjalnym wycięciem pozwalającym na sprawny dostęp do piersi. Sprawdzają się one zwłaszcza w okresie zimowym. Sprawa ma się nieco łatwiej w lecie kiedy wystarczy np. obniżyć ramiączko sukienki.

Poza praktycznymi względami, kobieta powinna wybierać odzież, w której czuje się komfortowo i atrakcyjnie, gdyż w trudnym okresie jakim jest poród, a następnie karmienie maluszka piersią dobre samopoczucie jest bardzo ważne. Warto, aby ubrania były dobrej jakości i nie traciły jej mimo licznych prań, którym z pewnością zostaną poddane.

Scroll to Top