Listwa podłogowa biała w stylu klasycznym

 

Dekoratorzy wnętrz wykorzystują sztukaterię w każdym kolorze. Czarne listwy przypodłogowe, co prawda, optycznie pomniejszają pomieszczenie, jednak zabrudzenia na ich powierzchni są prawie niedostrzegalne, dzięki czemu długo zachowują wysoką estetykę. Kolorowe cokoły sprawdzą się między innymi we wnętrzach typu glamour, w przypadku których krzykliwa barwa jest jak najbardziej na miejscu. Najbardziej uniwersalne są jednak białe listwy przypodłogowe, które będą doskonałe do aranżacji klasycznej.

Wybór klasycznej listwy podłogowej białej

listwa podłogowa białaWszystkie listwy podłogowe białe łączy barwa, ale poza tym mogą bardzo się od siebie różnić. Pierwszą cechą, na jaką warto zwrócić uwagę jest wysokość cokołu. Niska listwa podłogowa biała doskonale sprawdzi się pod atrakcyjną ścianą udekorowaną płytkami ceglanymi, gdyż stanowią one ozdobę samą w sobie – symboliczna sztukateria zakryje szczelinę dylatacyjną, nie zasłaniając dekoracji. Do wnętrz klasycznych poleca się często także wysoki cokół, który dodaje gładkim ścianom wyjątkowej elegancji. Oprócz wysokości ważne jest również frezowanie, bowiem wzorzyste listwy przypodłogowe są dużo ciekawsze od gładkich. Tego typu modele bardzo pasują do ścian o jednolitych powierzchniach oraz otoczenia, które cechuje dekoracja o niewielkiej liczbie detali. Ponieważ we wnętrzach klasycznych powinna panować harmonia i stonowane barwy, frezowane listwy przypodłogowe będą fantastycznym wyborem. Istotny jest także materiał – polecane rozwiązanie stanowią cokoły wykonane z MDF, gdyż cechuje je wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz niebywała estetyka. Listwy przypodłogowe stworzone z tego materiału są też atrakcyjne cenowo, dlatego nawet kupno sztukaterii do całego mieszkania nie powinno sprawić szczególnego problemu. W przypadku wybierania cokołów do klasycznej łazienki czy kuchni poleca się zieloną płytę MDF, którą cechuje większe zagęszczenie włókien od standardowych modeli.

Biała listwa przypodłogowa to uniwersalny wybór, ponieważ optycznie powiększa pomieszczenie, a jednocześnie dodaje wnętrzu klasy i elegancji. Jasne cokoły tego typu są fantastycznym wyborem do klasycznych aranżacji. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na frezowanie, bowiem wzory niesamowicie pasują do harmonijnego wykończenia, z jakiego znany jest ten styl dekoracji wnętrz.

Czytaj dalej bialelistwy.pl

Scroll to Top