Opiekunka bez języka

 

Praca z ludźmi jest jedną z najcięższych, zaraz obok pracy fizycznej. Nie każdy się do niej nadaje, bo wymaga od kandydata wykazaniem się empatii i poczucia odpowiedzialności. Każdy z nas ma w rodzinie starszą osobę, wiec wiemy jak wygląda życie i codzienne rytuały takiej osoby. Do starszych ludzi trzeba mieć odpowiednie podejście.

Opieka nad starszą osobą w Niemczech

polska opiekunka bez znajomości języka niemieckiegoOsoby, które nie mogą znaleźć pracy w kraju, lub gdy oferowane stawki są niezadowalające, to szukają one pracy u naszych sąsiadów. Praca zagranicą nie należy do łatwych, bo najczęściej łączy się ona z koniecznością rozłąki na wiele tygodni. Nie każdy jest na to gotowy, bo zostawienie rodziny może przynieść przykre skutki. Poza tym, aby móc pracować w obcym kraju, przydałoby się znać choc w stopniu podstawowym język obcy, a wiele osób go nie zna. Polska opiekunka bez znajomości języka niemieckiego można znaleźć posadę u naszego sąsiada, ale będzie ona gorzej płatna aniżeli w przypadku osoby znającej język obcy. Jednak pomimo to nadal wiele osób wyjeżdża do pracy do Niemiec, bo zarobki są kuszące. U naszego sąsiada zza zachodnią granicą możemy zarobić za miesiąc pracy nawet trzy razy więcej niż u nas w kraju, więc nic dziwnego, że jest tylu chętnych. Jako opieka osoby starszej, jadą najczęściej kobiety w wieku około czterdzieści, pięćdziesiąt lat. Takie osoby mają już odchowane dzieci i mogą sobie pozwolić nawet na kilkumiesięczny wyjazd zagranicę. Opiekunka zajmuje się najczęściej starszą, schorowaną osobą, której trzeba o stałych porach podawać lekarstwa, mierzyć ciśnienie krwi, czy ewentualnie podawać zastrzyki. Każda opiekunka z czasem może się nauczyć podstaw języka obcego, bo cały czas przebywa wśród osób, które mówią po niemiecku. Im dłużej będziemy pracowali w takiej formie, tym lepiej się nauczymy języka i w przyszłości możemy szukać lepiej płatnej pracy z wymaganą znajomością języka niemieckiego.

W Niemczech bardzo dużo rodzin poszukuje opiekunek dla swoich rodziców, gdyż ze względów zawodowych, lub rodzinnych, nie są w stanie się nimi opiekować dwadzieścia cztery godziny na dobę więc wynajmują opiekunkę. Bywa tak, że taki asystent zajmuje się starszą osobą aż do śmierci, bo niektóre osoby są na tyle chore, że są to ich ostatnie lata życia.

 

Scroll to Top