Sesja fotograficzna w ciąży

Ciąża jest wyjątkowym okresem dla każdej kobiety. Z jeden strony te dziewięć miesięcy wydaje się bardzo długim czasem, a z drugiej to tylko chwila, w czasie której niesamowicie dużo zmian zachodzi w ciele kobiety i płodu. Wiele pań pragnie mieć pamiątkę z tego okresu i robią sobie zdjęcia z widocznym brzuszkiem, albo udają się do fotografa na wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej. 

Kto wykonuje fotografie ciążowe?   

fotografia ciążowaKażda kobieta w ciąży tyje od około dziesięciu do nawet trzydziestu kilogramów. Po ciąży ciało kobiety już nigdy nie będzie takie samo wewnętrznie i zewnętrznie. To czas wyczekiwania, pełnego obaw, ale i szczęścia oraz oswajania się z myślą, że będzie się mamą. Zdjęcia z brzuszkiem są świetną pamiątką na całe życie, tak samo jak zdjęcie z badania USG, na którym widać twarz maluszka. Fotografia ciążowa, to najczęściej zdjęcie w lekkich, zwiewnych sukienkach, lub nawet nago tylko z zasłoniętymi miejscami intymnymi. Zdjęcia możemy wykonać sami, ale jeżeli zależy nam na profesjonalnej fotografii, to najlepiej zlecić to zadanie fotografowi, który dobierze odpowiednią scenerię, wybierze strój i zadba o właściwe światło. Sesje ciążowe są dość popularne wśród celebrytów i znanych kobiet, które potem pojawiają się w kobiecych pismach. Aby dobrze wyglądać na fotografii, konieczne jest właściwe dopasowanie stroju i dobranie do niego makijażu i fryzury. Część fotografów gotowe zdjęcie dodatkowo poddaje korekcie w programie komputerowym, aby poprawić ewentualne niedociągnięcia. Zdjęcia najlepiej robić w trzecim trymestrze ciąży kiedy brzuszek jest widoczny. Jeżeli samodzielnie wykonujemy zdjęcia, to można je robić od samego początku ciąży i stworzyć z nich pewnego rodzaju album, obrazujący zachodzące zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Warto robić fotografie w różnych sceneriach i w różnych pozach, aby można było wybrać najlepsze z nich.

Sesje ciążowe są tak samo popularne jak noworodkowe, gdyż maluszek już nigdy nie będzie taki sam, a czas płynie tak szybko, że za parę miesięcy nie będziemy pamiętali jak bardzo był mały w momencie narodzin. Na fotografii może być sama kobieta, ale można też ją wykonać razem z mężem, gdyż to wyjątkowy czas dla obojga rodziców. Cena profesjonalnej fotografii zależy od ilości wykonanych zdjęć, oraz od salonu, który je wykona.

Scroll to Top